Silvia Ilves
Silvia Ilves sai esimesed muusikatunnid kaheaastaselt oma emalt, õppides klaverit ja laulmist. Kuueaastaselt alustas ta tšelloõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi juures ning on õppinud alates 2010. aastast Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias prof. Marko Ylöneni ja prof. Henry-David Varema juures. Hetkel on tema õpetaja EMTA-s prof. Peeter Paemurru.
Silvia Ilves on paljude konkursside laureaat: rahvusvaheline konkurss "Noor Muusik“ Tallinnas (I koht, 2002), rahvusvaheline tšellistide konkurss Liezenis (II koht, 2006), ESTA Eesti üleriigiline noorte viiuldajate ja tšellistide konkurss Tallinnas (I koht, 2007), Suure- Jaani Muusikafestivali raames korraldatud tšellistide konkurss (I koht, 2009), Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu üleriigiline noorte keelpillimängijate konkurss-festival (I koht, 2010), Eduard Tubina nimeline keelpillimängijate konkurss (II koht, 2015), EMTA eripreemia ja II koht telekonkursil „Klassikatähed“ (2016). 2019. aastal toimunud rahvusvahelisel A. Kapi nimelisel tšellokonkursil saavutas Silvia 2. koha ning hulgaliselt eripreemiaid. Aastal 2020 pälvis ta eripreemia H. Elleri Prelüüdi parima esituse eest Eesti Keelpillimängijate konkursil.
Ta on esinenud solistina ERSO (Neeme Järvi ja Olari Eltsi juhatusel), Tallinna Kammerorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Orchestra Sul Ponticello, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri ja Eesti Sinfonietta ees koos dirigentidega nagu Mihhail Gerts, Paul Mägi, Kaspar Mänd, Martin Sildos, Jüri Alperten, Risto Joost ja Viljar Weimann.
Silvia on osalenud meistrikursustel Jens Peter Maintzi, Nicholas Jonesi, Olsi Leka, Aleksei Vassiljevi, Wolfgang Boettcheri, Silvia Chiesa ja Urmas Tammiku juures.
Silvia on lapsepõlvest saadik oma viie õega kontserte andnud ning alates 2016. aastast tegutsevad nad The Ilves Sisters nime all. Samal aastal ilmus välja Silvia ning tema pianistist õe Liidia ühine plaat „The Ilves Sisters` Classical Favourites“. Ta on ka aktiivne kammermuusik ning teeb kaasa Eesti Sinfonietta ja Põhjamaade Sümfooniaorkestri projektides. Aastast 2018-2021 töötas ta ERSOs tšellorühma mängijana.
Olles ka armastatud elektritšellist meelelahutusmaailmas, teeb Silvia koostööd mitmete tuntud artistidega, näiteks dirigent Kristjan Järviga, kelle loodud ansambli Absolute Ensemble liige on Silvia alates 2017. aastast. Edukas koostöö on tal olnud ka pianistide Age Juurikase, Peep Lassmanni ja Sten Heinojaga, tšellist Marcel Johannes Kitse, helilooja Rein Rannapi, kitarrist Paul Neitsovi, pianist Samuel Bezerra-Gomezi ning paljude teistega.
Aastast 2023 teeb Silvia tihedat koostööd Narva Linnaorkestriga dirigent Anatoli Štšura juhatusel, olles siiani kahel korral esitanud J.Haydni tšellokontserti nr. 1 C-duur
/ tšello
Hiljuti tegi tšellist debüüdi elektritšelloga Ameerika Ühendriikides, andes kontserte Põhja- Carolinas Raleighis eestlaste kogukonnale, New Yorki Eesti maja publikule ning Chicago piirkonnas McHenrys Chicago kultuuriseltsi publikule. Alates 2022.aastast on Silvia alustanud tegutsemist oma vanimate poegade Stefani (Tallinna Talent 2022) ja Tristaniga (Tallinna Talent 2023) kammermuusika valdkonnas ning üheskoos on antud perekondlikke kontserte nii Eestis kui ka Soomes.
Silvia Ilves mängib isiklikul tšellol, mis on soetatud endiselt õpetajalt Mart Laas ja kasutab R. H. Pfretzschneri poognat, mille on talle laenuks andnud prof. Peeter Paemurru. Alates augustist 2022 töötab Silvia Rahvusooper Estonia orkestri tšellorühmas.