Galina Grigorjeva looming on tähelepanuväärne oma hingestatud ja peenekoelise kõlastiiliga. Tema muusika lähtepunktiks on meloodiline mõtlemine. Grigorjeval on tugevad seosed slaavi vaimuliku muusika traditsiooniga, aga ka vanema euroopa mitmehäälsusega.
Grigorjeval on tähelepanuväärne oskus "orkestreerida" mitmehäälsust, tekitades voolavas faktuuris tähendusrikkaid ja kauneid kooskõlavärelusi. Tema muusika hingav retoorika on lähedane Pärdile, kuid isikupärase harmooniatajuga.
Grigorjeva on minimalist selle sõna avaramas tähenduses. Tema teostes on palju õhku. Tema muusika hingab. Tema tööde kõlapilt on läbipaistev ja delikaatne. Ta on ülimalt tähelepanelik iga üksikintervalli ja intonatsiooni väljendusvõime ja tähenduse suhtes.
Galina Grigorjeva on õppinud Simferoopoli Muusikakoolis ja Odessa konservatooriumis. 1991. aastal lõpetas ta professor Juri Faliku loominguõpilasena St. Peterburi konservatooriumi ning täiendas end 1994–1998 Eesti Muusikaakadeemia magistriõppes Lepo Sumera juhendamisel. Hooajal 2006/2007 oli Galina Grigorjeva resideeriv helilooja NYYD Ensemble'i juures. Praegu tegutseb vabakutselise heliloojana.
Grigorjeva muusikat on esitatud Ukrainas, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Prantsusmaal, USAs jm. Tema teoseid on mänginud vanamuusikaansambel Hortus Musicus (kunstiline juht Andres Mustonen), Eesti Filharmoonia Kammerkoor (dirigent Paul Hillier), Moskva Kammerorkester (dirigent Konstantin Orbeljan), kammerorkester Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer), Moskva Patriarhaadi Koor (dirigent Anatoli Grindenko), Riiklik Koor Latvija, Rootsi löökpilliansambel Kroumata, Raschèr Saxophone Quartet, Šveitsi plokkflöödimängija Conrad Steinmann, Prantsuse klarnetist Michel Lethiec jt. Lisaks Eesti festivalidele (NYYD, David Oistrahhi Festival) on Grigorjeva looming kõlanud ka niisugustel festivalidel nagu "Avangardist tänapäevani" (St. Peterburg, 1996), "Kaks päeva ja kaks ööd" (Ukraina, 2001 ja 2003), "Detsembriõhtud" (Moskva, 2002), Naantali festivalil Soomes, Lockenhausi festivalil Austrias (2003), Pablo Casalsi festivalil Pradesis (Prantsusmaa, 2004) jm.
Eesti Raadio valis Galina Grigorjeva "Lahkumisele" osalema rahvusvahelisel heliloojate rostrumil Amsterdamis 2000. aastal ning teose "Lament" rostrumil Pariisis 2002. aastal.
Galina Grigorjeva on Heino Elleri muusikapreemia laureaat (2003) ning Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat (2004 ja 2013). 2014. aastal pälvis Grigorjeva Valgetähe IV klassi ordeni. Grigorjeva autoriplaat "In paradisum" pälvis Eesti Muusikaauhinna klassikaalbumi kategoorias 2015. aastal. 2020. aastal pälvis Grigorjeva Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia.
Tema teoseid on kirjastanud Theatre of Voices Edition.